Jak wspomóc leczenie tarczycy. Wyleczysz nie tylko lekami. Lekarze zaskoczeni skutecznością

Tarczyca jest bardzo ważnym elementem organizmu. Kiedy przestaje prawidłowo funkcjonować, zaczynają się poważne problemy zdrowotne.

Odpowiada za poprawne działanie prawie wszystkich układów organizmu, więc dba o naszą psychikę, ale także układ gastryczny.

Trójjodotyronina (T3) i tyroksyna (T4) to dwa główne produkty tarczycy. Hormony te składają się z tyroksyny i jodu. Tylko T3 bierze udział w procesach biologicznych, natomiast przeznaczeniem T4 jest przemiana właśnie w tą bardziej złożoną substancję.

Inny hormon wytwarzany przez tarczycę to kalcytonina.

Odpowiada on za utrzymanie normalnego poziomu wapnia, rozpoczyna trawienie minerałów i również dyryguje procesem regeneracji tkanki kostnej. Utrzymanie prawidłowego stężenia tej substancji w organizmie jest niezwykle ważne. Kiedy jest wyższe, niż powinno być, może ujawnić się nowotwór tarczycy, prostaty, płuc, czy piersi.

Warto prewencyjnie zadbać o tarczycę, gdyż wczesna diagnoza ewentualnej patologii pracy narządu jest często niemożliwa. Najprostszy sposób to zastosowanie odpowiedniej diety, albo uzupełnienie obecnej o wartościowe dla tego gruczołu elementy.

Żółtko kurze dostarcza tarczycy trzech najważniejszych składników, których wymaga ona do prawidłowego funkcjonowania.

Tyrozyna

Organizm ludzki pozyskuje ją z produktów białkowych lub wytwarza z fenyloalaniny. Ten aminokwas odpowiada za dobre samopoczucie, osłabianie poczucia lęku i niepokoju, więc co za tym idzie, jest doskonałym narzędziem do walki ze stresem.

Selen

Odpowiednia ilość tego pierwiastka chemicznego warunkuje przetwarzanie T4 w T3, o czym była mowa na samym początku tekstu. Pełni on także inną funkcję – może też prowadzić do odwrotnej przemiany, w celu oszczędzania przez organizm hormonu T3.

Jod

Zdaniem WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) zaburzenia w rozwoju mózgu u dzieci, w dużej mierze powoduje niedobór jodu. Odpowiednia dawka tego pierwiastka musi być dostarczana do tarczycy przez całe życie człowieka, aby możliwe było wytwarzanie hormonów.

Zaburzenie funkcjonowania jednego narządu, wpływa z reguły na cały organizm, ze względu na połączenia z innymi gruczołami i procesami, zachodzącymi w organizmie.

Leczenie powinno dostosowywać się do odpowiedniej przyczyny zaburzeń prawidłowej pracy jednostki.